به شهر مقدس شیراز خوش آمدید

خبر جدید رو شنیدید،شیراز هم شده سومین حرم اهل بیت.

   

تو سفر نوروزیم به شیراز همه جا پلاکاردهایی رو چسبونده بودن که مقدم مهمانان عزیز رو به شهر مقدس شیراز سومین حرم اهل بیت گرامی می داشت.

کلا از این همه حسن ظن مشعوف شدیم چرا که شیراز به غیر از شاهچراغ مکان دیدنی یا قابل ذکر دیگه ای نداره.

تخت جمشید،پاسارگاد،نقش رستم،نقش بهرام،استخر،نقش پیروزی، و ...که اوه خیلی قدیمی اند و کسی چیزی ازشون یادش نمی یاد.تازه مال دوران طاغوت هستن و شاه و شاه بازی. یه منشوری هم اون کوروش نوشته که حالا مدرنش شده حقوق بشر.حالا یکپارچه کردن ایران و متحد کردن ملت و آبادنی و پایه گذاری تمدن هم که در حد کیک زرد هم نمی شه!

حافظیه هم که بی خیال چون حافظ همه شعر هاش مشکوکه و از می و ساقی یار چهارده ساله حرف زده و تازه مردم رو هم به خرافه پرستی دعوت می کنه این فال گیری و پیشگویی ها هم از زیر سر اون در میاد.

سعدیه هم بی خیال ایضا. اون که بدتر همون دوره هم نذاشتن تو گورستان مسلمونا به خاک بسپرنش.ببین دیگه چی بوده.بعد کلی جهان گردی اومده حالا چند تا کتاب نوشته اون هم هر چی دلش خواسته گفته. این که نمی شه.

می مونه ارگ کریمخانی و بازار و حمام وکیل و چندتا باغ و بوستان مثل ارم و جهان نما و ...که اگرچه کریم خان زند بچه مثبت بوده و به فکر مردم، اما در حدی نیست که اون قدرها تحویلش بگیرن. حالا همون اسمش تو کتابای تاریخ مدرسه اومده بستشه...

خلاصه بگم که از این به بعد هر چی کمتر ایرانی باشیم گویا بهتره. اصلا خوبه که یه طرحی بریزن و اتوبانی بزرگراهی تونل توحیدی از وسط همه این مکان های دست پا گیر رد کنن.خیال ملت هم راحت شه و تو تعطیلات این همه شیراز شلوغ نشه. هر چند این سد سیوند هم خوب فکری بوده احتمالا از ما زودتر به فکر افتادن.....

/ 13 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
كوثر

سلام سال نو مبارك باشه اين هم از ثمرات تلاش هاي سازمان گردشگري براي معرفي تاريخ اين خاكه..

محبوب

خاک بر سرشون . خدا رو شکر اصفهان هنوز مقدس نشده ... خوبی شراره جونم ؟

سمیرا

سلام راست ميگي واسه منم جالب بود اين عبارت سومين حرم اهل بيت! پس تو هم شيراز بودي؟ چرا من نديدمت؟![نیشخند] كي اونجا بودي؟ به من كه خيلي خوش گذشت چون واسه اولين بار بود كه مي رفتم..

سلامت

اینکه چیزی نیست اول انقلاب یه عده انقلابی؟کج فهم با لودر و بولدوزر افتاده بودند تخت جمشید رو خراب کنن چون آثار طاغوت! بود و اگه نبود تحسن و اعتراض چند تن از اساتید معماری و دوستداران فرهنگ یک چیزی شبیه بلایی که سر مجسمه های بودا تو افغانستان اومد سر آثار باستانی فارس میاوردند.

بزرگ

قربون امامان برم من ، شانس آوردیم فقط یکی از امامان تو ایران هستش وگرنه اگه بیشتر از پنج تا امام اینجا بود قبله رو عوض میکردیم فکر کنم قم رو بعنوان قبله انتخاب میکردن.

سمیرا

سلام شرر جون اطلاعيه سفر رو گذاشتم بيا بخون و اطلاع رساني كن ممنون

صدف

[قهقهه]نوشته ت عالی بود کوروش؟ اون کی بود بابا تخت حمشید؟ نمیدونم از حی حرف میزنی؟ بازار وکیل کحاس؟ خراب شد

شیرازی

خاک بر سرتون که فکر میکنین ارزش ما به یه مشت آثار باقیمونده از دوران سلطنته . کوری چشم همه اونهایی که نمیتونن ببینن که شیراز به برکت وجود امامزاده های شریف مقدسه که یه مشت ادم عوضی اونو به گند کشیدن و حرمت هیچی رو هم حفظ نمیکنن به امید روزی که هیچ ادم عوضی حق نفس کشیدن توی شیراز رو هم نداشته باشه. امین. اگه راست میگین نظر منو هم بذارین