غار کتله خور و پوری جون

- هفته پیش یکی از زیبایی های طبیعی ایران رو از نزدیک دیدم و باید بگم که باورنکردنی بود.بازم مثل همیشه توصیه می کنم اگر به اطراف زنجان رفتید سر خر را کج کنید و یه سری به غار کتله خور بزنید.

این غار در 80 کیلومتری شهر خدابنده در استان زنجان قرار گرفته و یه غار خشکی -آبی که بیشترش از آهک ساخته شده و گمان می ره که 7 طبقه باشه که تا حالا 3 طبقه اش کشف شده اما هنوز بودجه لازم برای ادامه اکتشاف تامین نشده که این هم تعجبی نداره.

وقتی به دهانه غار رسیدیم هوای خنک و مرطوبی از داخل غار میومد که حال آدم رو جا می آورد و با این که دمای بیرون با آفتاب تابستونی اش حدود 40 درجه بود اما راهنمای غار توصیه کرد هر کسی سرمایی با خودش لباس برداره!!

غارکتله خور هم سن غار علیصدره و کارشناسا معتقدن که این دو غار به هم پیوسته هستن.از کل مسیر غار فقط 1 کیلومترش برای بازدید عموم آماده شده و کل بازدید 1 ساعت طول می کشه...انواع و اقسام سنگ ها و بلورهای حجم شکل های عجیبی داشتند ودرتمام مسیر قندیل ها نامگذاری شده بود اسم هایی مثل پنجه شیر،دو جادوگر،سفره عقد،مریم مقدس،شتر با جحاز و... نورپردازی زیبا و قندیل های رنگارنگی که برای رشد هر یک میلیمترش باید 70 سال صبر کرد حسابی چشم و ذهن رو درگیر می کرد.

 

ناهار رو هم توی رستوران غار خوردیم خنکی هوا،فضای سنگی و نورپردازی رویایی حس عجیبی به آدم القا می کردهر چندغذاخوشمزه نبود اما به یاد موندنی بود و این مهمه که توی یه فضای 120 میلیون ساله نفس بکشی.

 

- دیروز برای پوشش خبری به یه همایش من در آوردی رفته بودم طبق معمول آدم های تکراری و حرف های تکراری...چند ردیف جلوتر از من 3 تا خانم مسن خوش برو رو نشسته بودن که معلوم بود روحیه قشنگی دارن با خیلی از آقایون هم که وارد جلسه می شدن گپ می زدن و دست می دادن که خودتون می دونید این دست دادن ها اصولا در مکان های عمومی یه کم جیزه!!!  ما هم از همه جا بی خبر واسه خودون خبر تولید می کردیم خیر سرمان...

دیگه آخرهای مراسم بود که خانم ها بلند شدند که برن وآقای مسنی که کنار دست ما نشسته بود تمام قد بلند شدو با خانم ها خداحافظی کرد و با لبخند رو به ما کرد و گفت:" این خانم پوری بنایی یکی از بهترین هنرپیشه های ما بود...حیف"

 

(خوشبختانه عکاسمون اتفاقی یه عکس ازش گرفته بود)

تازه نقشش تو فیلم قیصر یادم اومد...

        

شما هم یادتون اومده حتما!!!

/ 21 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شفق

سلام جیگمل![قلب] پس مدام سفری و سرت شلوغه! اخه تو اون موبایل در پیتت رو چرا جواب نمیدی؟[نیشخند] به هر حال خوشحال شدم که بهت خوش گذشته ایشالا همیشه خوش باشی! این مثلا خبرنگاری هم که اینجوری حرف زده احتمالا مال برنا بوده یا رجا![چشمک]

میترا

http://www.magiran.com/npview.asp?ID=1896480

کرگدن

بگو دیروز تو بانک دم شرکت کیو دیدم ؟! خانوم پوری بنایی رو !! قبلن هم تو همون بانک دیده بودمش که کل کارمندا ت کمر واسش دولا می شدن ! ولی دیروز یه پیرمرده آروم در گوشم معرفیش کرد ... بعد فهمیدم بخاطر هنرمند بودنش نیست که تحویلش می گیرن و واس خاطر شرکت بزرگیه که همون بغل بانک داره و حساب بانکی های پر و پیمونشه !! ولی در کل جالب بود دیدنش ... کم پیدایی شرر بانو ؟!

بی تا

چه جیگری بوده این پوری بنایی... چرا آپدیت نمی کنی؟

سکوت

قدم رنجه نموده کلبه محزون ما را با وجودتان صفا بخشید.منتظر لطفتان هستم

يك خبرنگار

انگار خيلي بهت بر خورده بود. شرط اول خبرنگاري ظرفيت انتقاد پذيريشه كه انگار شما كم ظرفيت تشريف داريد. دوم: اگر خبرنگاري و به كارت ايمان و اعتقاد داري بايد به مراسمي كه براي پوشش خبرش ميري هم اعتقاد داشته باشي و احترام بزاري كه متاسفانه اينطور نبود مثال:"- دیروز برای پوشش خبری به یه همایش من در آوردی رفته بودم طبق معمول آدم های تکراری و حرف های تکراری..." در ضمن اين مراسم نه تنها تكراري نبود بلكه آدمهاي بزرگي تو اين مراسم دعوت شده بودن كه خيلي كم پيش مياد دور هم جمع بشن پس نتيجه ميگيريم نه حرفاشون تكراري بود نه آدماشون. سوم: اينكه زود قضاوت كردي جانم در مورد انصاف من. چهارم:انقدر عصباني بودي كه فكر كنم خودتم نفهميدي چه چرت و پرتهايي نوشتي. پنجم:بنويس اما پر محتوا بنويس هدف شما و كسايي مثل شما از داشتن وبلاگ فقط سياه كردن صفحات وبه كه اين اصلا خوب نيست. سعي كن قبل از سياه كردن هر صفحه اي اول كمي بيانديشي.....

ساناز

سلام شراره جان ان شاء الله هميشه به سفر باشي، پيغام گذاشتم بگم بچه ها امسال هم دلشون مي خواهد برنامه افطاري ترتيب داده شود. مي دانم كار بسيار پر زحمتي است، منتهي مراتب تجربه ثابت كرده برنامه‌اي كه شما هماهنگ كنيد با استقبال مواجه مي شود. هر گونه همكاري كه از دستمان بر بيايد دريغ نمي كنيم منتظر خبر شما هستيم.

يك خبرنگار

عيب ما دخترا اينه كه تا وقتي از طرف ناشناسي نقد ميشيم فكر ميكنه كه اون ناشناس پسره. يكي از عاشق پيه هاي گذشتمون نه عزيزم من دخترم فكر نكن يكي از عاشق پيشه هاي گذشتته كه حالا داره بهت حسودي ميكنه هستم. نههههههههه منم از جنس انسم پي ميشم خواهر نه برادر در خصوص خوندن وبلاگهاي پر محتوا لازمه بهت بگم حتما اينكارو ميكنم. خيلي اتفاقي به اينجا رسيدم الانم اگر اومدم مي خواستم پاسخي كه از روي عصبانيت داديو بخونم. كمي بر اعصابت مسلط باش

مر تضی مصطفایی

سلام نمیخوام زیاد سرتونو به درد بیارم فقط فقط میگم که چرا غار کتله خور که مال شهرستان خدابنده هستش و خدابنده هم نشون داده که از اون شهرهای بسیار قدیمی ایرانه وکلی جاهای دیدنی داره نمیدونم این وسط زنجانیا چی میگن زنجان مانع پیشرفت شهر پیغمبر یعنی قیدار نبی (ع) شده اند!!!!!!!!!!