فاصله میان دو جشن تولد...

 

جشن تولد پارسال یادت هست بابا ... عکس مان را که دوست داشتی بزرگ چاپ کرده بودم و بهت کادو دادم آن روز نمی دانستم این آخرین عکسمان می شود؛ تا دیدی گفتی: یادگاری خوبی می شه ش ش.

یادت هست آرزو کردی سال دیگه همه مریض های هم اتاقی ات را به جشن تولد 60 سالگی ات دعوت کنی.یادت هست با پرستارها برایت تولدت مبارک خواندیم و اشک در چشمانت حلقه زد.

پدر دوباره 14 مهر شد...این تقویم لعنتی امان نمی دهد.

تو به خانه جدیدیت رفته ای قطعه 4 بشت زهرا و من آمده ام به کشور وایکینگ ها. مریض های آن اتاق هم در همسایگی ات خوابیده اند آرام و بی صدا.

امسال برایت جشن تولد گرفتم عکست را میان گلها گذاشتم و با کمک دوستان جدیدم شله و زرد و حلوا پختم...دوستان ایرانی ام به یادت سکوت کردند پدر شله زرد ها را پخش هم کردم عین ایران ، بن آمریکایی بودایی مذهب، الودیس فرانسوی،روبل بنگلادشی، بارا سوریه ای و زوزانا اهل چک هم به زبان دل خودشان یادت کردند.

می دانی که 30 سالگی عجیبی را پشت سر می گذارم، مرگ آرامت در آن شب بهاری، مهاجرت از ایران، شروع دوباره درس و دانشگاه، سر وکله ردن با آدم های جدید و عجیب و تنهایی.

می دانم که هستی مثل آن شبی که آهنگ محبوبت را گذاشتم و اتاقم بوی توتون کاپیتان بلک را گرفت مثل هر لحظه ای که فکری یا نیازی می کنم و با تو حرف می زنم به یک ساعت نکشیده همه چیز را فراهم می کنی.

پدرم 60 سالگیت مبارک به من آرامش بده عشقت را دریغ نکن.

/ 34 نظر / 118 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پویا

سلام.تولدت پدرت مبارک.انشاالله که روحش شاد هست و همیشه پیش توست.

ستایش

این قدر دلم گرفته بود از سختیای روزگار منتظر یه تلنگری بودم که این بغض رو .... با خوندن پستت اشک امانم نمیده .... روحه پدر بزرگ شاد ... بهترین و زیباترین موهبت های الهی رو از خدا برات خواستارم....

ستایش

این قدر دلم گرفته بود از سختیای روزگار منتظر یه تلنگری بودم که این بغض رو .... با خوندن پستت اشک امانم نمیده .... روحه پدر بزرگ شاد ... بهترین و زیباترین موهبت های الهی رو از خدا برات خواستارم....

روحش شاد

هومن

زندگی تلخی را به کامت می ریزد و یادت می دهد چگونه آن را آرام آرام مزه کنی و به حلقت فرو ببری. با حیرت و اشک شروع می شود و با تنهایی و فراموشی به پایان می رسد. و در این میان از دست دادنهای زیادی را تجربه خواهی کرد که این یکی اش تاب و توان سترگی را طلب می کند که از توان خیلی ها خارج است...امیدورام عشق به پدرتان امید به زندگی را برایتان به ارمغان بیاورد.

ترانه

خدا رحمتشون کنه ... دلم گرفته بود گرفته تر شد ...

دالکاف

منم یک سایه ی اصیل بدون آفتاب...! درود... دوست گرامی به دنیای من دعوتید.

ترانه خوان

عالی بود گریه کردم روحشون شاد

بهناز

سلام خوشحال میشم به وبلاگم سر بزنید و منو لینک کنید http://artana.persianblog.ir/